از سالروز بعثت پیامبر اسلام تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.!

پنجشنبه ۱۹دلو ۱۴۰۲ ه،خ از سالروز بعثت پیامبر اسلام(ص)، با حضور داشت، سید یاسین «متین» رئیس خانه ملی خبرنگاران افغانستان عضو هئیت رهبری فدراسیون، علما، متنفذین، جوانان و نوجوانان و خبرنگاران از سوی فدراسیون نهادهای خبرنگاران و رسانه های افغانستان، مرکز فرهنگی و هماهنگی توانا در کارته سه شهر کابل گرامی داشت به عمل آمد.

یلدا فخری با اظهار خوش آمدید گویی و تبریکی بعثت حضرت محمد(ص)، پارچه نعت شریف را به مناسبت بعثت پیامبر(ص) به خوانش گرفت.

بابا حسن حسینی؛ استاد دانشگاه المصطفی با عرض تبریکی و تهنیت سالروز بعثت پیامبر اسلام (ص) وی افزود: اولین آیات الهی، امر به خواندن کرده‌ است. قبل از همه هر شخص به خود سازی و شخصی سازی خود پرداخته، نفس خود را اصلاح نماید.

آقای حسینی همچنان بیان نمود: ارتباطات در یک ملت و جامعه یک اصل مهم و ضروری بوده و بهترین ارتباط و رفتار را حضرت محمد ص داشته و با مردم بهترین برخورد را داشته است که همه را تحت تأثیر خود قرار می داد. وی همچنان اظهار داشت: ما باید اولتر از همه خود را اصلاح ساخته و فعالیت های ما باید برای خواست و رضایت الله متعال باشد.

محمد افشار، نظام اسلام تمام قوه را با دستورات إلهی و پیغمبر اسلام از دوران آن حضرت گرامی و جود داشته و تمام امورات زندگی شان به اساس
قوانین و مقررات الهی به پیش می رفت.

محمد بشیر هاتف، عضو هئیت رهبری فدراسیون، با بیان تبریکی و شاد باشی بعثت حضرت محمد (ص) وی افزود: بعثت پیامبر اسلام در تمام جهان یک انقلاب جهانی را به میان آورد.
آقای هاتف همچنان افزود: با بعثت پیامبر اسلام در سراسر دنیا تغییرات گسترده به میان آمده و تمام قواعد و مقررات اسلام جهان را فرا گرفت. همه‌ی کشفیات و اختراعات از اسلام آغاز شده و دیگران از آن استفاده نمودند.

محیب الله آخوند زاده با اظهار تبریکی و شاد باشی بعثت پیامبر اسلام (ص) و افزود: برگزاری چنین برنامه ها باعث می‌شود تا ما به یاد و خاطر پیامبر خدا و سنت مطهر شأن باشیم.

با این حال آقای ابوذر صارم سرپلی عضو هئیت رهبری فدراسیون و رئیس مرکز فرهنگی و هماهنگی توانا و برگزار کننده این برنامه، هدف از برگزاری این برنامه را ترویج فرهنگ اسلامی، تشریح بیشتر اخلاق حضرت محمد (ص)، اخوت و برادری میان مردم خوانده افزود: با برگزاری چنین برنامه ها ما می توانیم همیشه در یاد رسول خدا و سنت آن باشیم.