اعلامیه مطبوعاتی خانه ملی خبرنگاران افغانستان!

سیزدهم فبروری روز جهانی رادیو؛ که توسط سازمان یونسکو در سال ۲۰۱۲ میلادی نامگذاری شد.
و همه‌ساله در سراسر جهان از این روز گرامی‌داشت به عمل می‌آید.

در افغانستان، پیشینه و آغاز فعالیت رادیو به شکل ابتدایی و به مثابه یک رسانه همگانی به سال ۱۳۰۷ خورشیدی برمی گردد. که در مسیر زمان، با پیشرفت فناوری، ایجاد و استفاده تجهیزات مدرن، رشد روزافزون عرصه اطلاع‌رسانی، به شکل پیشرفته و امروزی آن درآمده است.

در سراسر جهان از این روز در حالی تجلیل می شود که، با آنکه رادیو وسیله‌‌یی برای انتقال آگهی، اطلاعات و خبرهای مهم در اسرع وقت و در هر زمانی محسوب میشود، اما ایجاد، افزایش و گسترش شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های تصویری سبب شده است تا اهمیت این رسانه کاهش یابد و در پی آن فعالیت رسانه‌های شنیداری کاهش یافته و یا متوقف شود.

به این منظور، خانه ملی خبرنگاران افغانستان، روز جهانی رادیو را به همه‌ی دست اندر‌کاران رسانه‌‌‌یی به ویژه کارمندان پرتلاش رسانه‌های شنیداری کشور، همایون‌باد عرض می نماید، برای شان مؤفقیت‌ و دستاوردهای بیشتر را در زمینه خدمت‌گذاری و اطلاع‌رسانی خواهان است.

خانه ملی خبرنگاران افغانستان، ضمن عرض تهنیت، به حیث نهاد حامی خبرنگاران و رسانه‌های افغانستان، مستدعی توجه بیشتر حکومت در زمینه حل دشواری‌های فرا راه خبرنگاران و رسانه‌ها می باشد. و از نهادهای بین‌المللی حامی خبرنگاران تقاضا می نماید تا جهت حل چالش‌های موجود در رسانه‌های کشور به ویژه در زمینه اقتصادی توجه بیشتر معطوف بدارند.