• February 20, 2023
  • winsoft.net
  • 0

چند روز پیش سفری در جمهوری اسلامی ایران داشتم. این نخستین سفرم به این کشور بود. ایران کشور دیدنی، بزرگ و پیشرفته‌ای است. عظمت و بزرگی تاریخی، فرهنگ مشترک بر جذابیت این سفر افزوده بود. در این سفر، من از بخش‌های گوناگون ایران از جمله پایتخت‌ آن تهران، دیدن کردم. این سفر در ابعاد گوناگون برایم پردست‌آورد و ارزشمند بود. زیرا، در این سفر از نزدیک با ظرفیت‌ها و داشته‌های علمی-فرهنگی، اقتصادی، تکنالوژیکی و زیرساختی ایران آشنا شدم. در سال‌های پسین کشور همسایه‌ی ما در بخش‌های مختلف پیشرفت چشم‌گیر داشته‌است. ملموس‌ترین پیشرفت‌هایش در بخش فرهنگ، زیربنا، تجارت و بخصوص نظامی بوده‌است.
درگوشه‌ی دیگر این سفر فرصت یافتم از مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های شهری ایران مانند پارک فناوری، پارک هوا فضا، نمایشگاه گردشگری، جشن‌واره اربعین، پل طبیعت، پارک آب‌وآتش، موزیم ملی، موزیم انقلاب اسلامی، کتاب خانه باغ، سفرخانه‌ی سنتی و برج میلاد نیز دیدن نمایم.
در این سفر فرصت یافتم با خبرنگاران از کشور‌های گوناگون آشنا شوم که جای بسا خوشحالی است.
خلاصه در این سفر تجربه‌های زیاد کسب کردم، با مردمان مختلف آشنا شدم. در همین‌جا جا دارد که از مهمان‌نوازی مردم بافرهنگ کشور دوست و همسایه سپاسگزاری کنم. واقعن خوش گذشت.

بخش دیگر این سفر دیدار با مهاجرین ما در آن کشور بود. افغان‌های که در آنجا کار و زندگی می‌کردند از برخورد و مهمان‌نوازی مردم ایران خوش به‌نظر می‌رسیدند، آن‌ها می‌گفتند ایران را ما مثل خانه دوم خود فکر می‌کنیم. از اینکه ایران برای ما بدون مدرک قانونی زمینه کار و زندگی را فراهم کرده‌است سپاس‌گزاریم.